Blog Trafiğinizi Nasıl Artırırsınız?


Web Ziyaretçileri Satın Al

Bugün bir blog veya site başlatmak, WordPress gibi platformlarla çok daha kolay hale geldi. Çalışmaya başladıktan sonra, sahip olduğunuz temel zorluk blogunuza daha fazla trafik getirmektir. Merak etmeyin, blogunuzu tanıtmak için pazarlama uzmanı olmanıza gerek yok. Kanıtlanmış en iyi yollardan bazılarını kullanarak daha fazla okuyucu kazanmak için blog trafiğinizi artırabilirsiniz.

Bu makalede, blog trafiğinizi profesyonel bir pazarlamacı gibi nasıl artıracağınıza dair en iyi yollardan bazılarını paylaşacağız.

Bilgilendirici ve İyi Araştırılmış İçerik Yazın

Blog için içerik yazarken, onu uzatmanız yeterli değildir, ancak içeriği de aynı derecede önemlidir. Büyük paragraf parçaları eklemek, Google’ın veya başka bir arama motorunun gözünde çok fazla fark yaratmaz. Yapmanız gereken, içeriğinizde kalite ve araştırma sağlamak ve olabildiğince bilgilendirici ve iyi araştırılmış içerik yazmaktır.

Bu, Google’ın ve diğer arama motorlarının sitenizi veya blog sıralamanızı artırmasının bir yoludur. Makalenizde güncel olmayan veya iyi araştırılmamış herhangi bir bilgi varsa, onu güncel ve akılda kalıcı bir şeyle değiştirin.

Ek olarak, içeriğinizde güncel olmayan herhangi bir kaynak veya web sitesi varsa, bunların yerini alacak alternatifler ve daha yeni bilgiler bulun. Kaliteli içeriğinizi genişletirken, konuyla ilgili oldukları sürece kişisel deneyimler de ekleyebilirsiniz.

Anahtar Kelime Zengin İçerik Yazın

Arama Motoru Optimizasyonu söz konusu olduğunda, internet pazarlamacıları tarafından SEO olarak da bilinen Anahtar Kelimeler SEO’nun kalbinde yer alır. Blogunuza gelen trafiği artırmanın en basit yollarından biri, blogunuzdaki her sayfanın uygun bir anahtar kelime stratejisine sahip olduğundan emin olmaktır. Bu nedenle, yazdığınız her makale için, insanların internette aradıkları en iyi anahtar kelimeyi seçin. Ardından, makaleyi arama motorları için optimize etmeniz gerekir, böylece iyi bir sıralama elde edebilirsiniz.

En yaygın optimizasyon temellerinden bazıları, bu anahtar kelimeyi makalenin başlığına, sayfadaki başlığa, sayfadaki materyalin içine en az birkaç kez, sayfadaki bir özellik fotoğrafına ve ayrıca sayfanın bir parçası olarak dahil etmeyi içerir. bağlantı. Anahtar kelimelerin konsantrasyonu, Google’ın içeriğin ne hakkında olduğunu bilmesine yardımcı olur ve bu da nihayet arama motorlarından gelen trafiği artırabilir.

Büyüleyici H yazın eadline s

Herhangi bir makalenin başlığı veya başlığı en hayati faktördür çünkü insanlar ve arama motorları her zaman önce başlığa veya başlığa bakarlar ve ardından içeriği okumaya karar verirler. Okuyucuları makaleleri okumaya çekmenin etkili bir yolu olmuştur.

İçeriği Sosyal Medyada Yaygın Olarak Paylaşın

Bir blog veya site için ana trafik kaynaklarından biri sosyal medyadır. Burası, günlük olarak bir milyardan fazla kullanıcının aktif olduğu bir yerdir. Arkadaşlarından gönderiyi paylaşmalarını istemenin dışında Instagram’ı kullanabilirsin, Facebook Blogunuzu tanıtmak için Twitter veya başka herhangi bir sosyal medya platformu.

Aşağıdakileri yaparak sosyal medyadan blog trafiğini artırabilirsiniz:

  • Hedef okuyucularınız için değer sağlayan kaliteli içerik sunmaya odaklanın
  • Bir spam göndericiye dönüşmekten kaçının, bu, aynı anda çok fazla gönderi yapmayın anlamına gelir
  • İzleyicilerin dikkatini çeken başlıklar kullanın

A yazın Blog Trafiğini Artırmak İçin Konuk Gönderisi

Çok fazla çalışma gerektirmeyen iyi bir içerik pazarlama planı istiyorsanız, nişinizdeki en iyi sitelerde öne çıkmak blog trafiğinizi nasıl artıracağınız konusunda iyi bir yoldur.

Konuk gönderme, bir sitede sergilenen bir içeriği kolayca yayınladığınız bir prosedürdür. Takas, yayınladığınız sitenin ücretsiz içerik alması ve makaleniz için poz vermesidir.

Misafir olarak gönderdiğiniz blog kazanır, içeriğinizi kullanırlar. Blogunuza alakalı izleyici akışı geldiği için kazanırsınız. Ve blog okuyucularınız kazanır çünkü kaliteli içeriğinizden daha fazlasını alırlar ve sizi anlarlar, sorunlarını çözebilirsiniz.

Kaliteye Odaklanmak Ana Önceliğiniz Olmalıdır

Agresif bir yayın planı sunmaya odaklandıysanız, içerik kalitenize odaklanmak mantığa aykırı görünebilir. Yine de, ürettiğiniz her makalenin sitenizde sonsuza kadar yaşayacağını unutmamak çok önemlidir!

Bunu akılda tutarak, yeni bir kitle çok eski içeriği test etme eğiliminde olacaktır. Okuyucular sonraki 4 veya 5 gönderiyi beğenirse, muhtemelen onları sonsuza dek kaybetmişsinizdir.

Önceki makalelerinize dönüp bakarken bunu hesaba katın. Kimse geri dönüp bu makalelerden bazılarını güncelleyemeyeceğinizi veya iyileştiremeyeceğinizi söylemedi. Aslına bakarsan sen.

Sürekli olarak, blogunuzun okuyucularının hangi gönderilere baktığına bakın ve bunları nasıl geliştirdiğinizi düşünün veya gerçek makalede ne söylediğinize göre artan bir takip yazısı yazın.

İç / Dış Bağlantılar Ekleyin

Blogunuzdaki trafiği artırmanın ve kitleleri meşgul etmenin bir başka harika yolu, mevcut gönderileri güncellemek ve onları yeni makalelerinize bağlamaktır. Ziyaretçileri ilgili makalelere yönlendirmek onları blogunuzda daha uzun süre tutacaktır.

Dahası, gönderinize daha fazla değer katabilecek harici bağlantılar bulun. Araştırma bulgularına, araştırmalara ve yüksek otorite web sitelerinden alınan aynı bilgilere bağlantılar, web sitenizin trafiğini artırmanıza yardımcı olabilir.

E-posta listesiyle Blog Trafiğinizi Nasıl Artırırsınız?

Haber bülteniniz için tamamen yeni bir şeyler oluşturmak yerine, birçok yeni makaleden akılda kalıcı bir paragraf gibi bir şey paylaşabilir ve web sitesinde okumaya devam etmek için bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

Herkes her hafta makalenizi okumak için çok zaman ayırmıyor, bu nedenle bu, abonelerinizin sitenize daha fazla dahil olmasına yardımcı olacaktır.

Yukarıda tartışılan yaklaşımlara ek olarak, aşağıda blog trafiğinizi artırmaya yardımcı olacak ek ipuçları verilmiştir:

  • Madde işaretleri, alt başlıklar ve numara listeleri kullanarak içeriğinizin okunmasını her zaman kolaylaştırın.
  • Hedef kitlenizin RSS beslemenize abone olmasını kolaylaştırın.
  • Okuyucuları geri bildirim veya yorum bırakmaya davet edin ve ardından onlarla etkileşimde olduğunuzu bildiren yanıt verin.
  • Son olarak, sitenizde eğlenin.

Almanın bir yolunu arıyorsanız yüksek kaliteli web sitesi trafiği ter dökmeden web trafik paketlerimizi inceleyin.


Web Trafik Satın Al


Substar.io Facebook Twitter