SEO’dan Uzun Vadeli Trafik Nasıl Elde Edilir


Web Ziyaretçileri Satın Al

SEO pazarlamasının güçleri hakkında hiçbir tartışma yoktur. Onlar paha biçilmezdir. Yüksek oranda hedeflenen ücretsiz trafik elde etme düşüncesi inanılmaz. Bununla birlikte, pazarlamacıların SEO ile karşılaştığı en büyük zorluk, rekabet ve rakiplerinin önüne geçmelerini sağlayacak kesin bir strateji geliştirmeleridir. Bu yazıda, size sadece yüksek kaliteli trafik sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda trafiği uzun süre almanızı sağlayacak en iyi stratejilerden bazılarını inceleyeceğiz. Pazarlama uzmanlığından bağımsız olarak herkes bu stratejileri kendi sitesinde uygulayabilir ve uzun vadeli sonuçlar görebilir.

Konuk Gönderme

Çevrimiçi varlığınızı güçlendirmek için konuk gönderimi kullanmıyorsanız, çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Bu, tüm pazarlamacılar tarafından bilinen en iyi pazarlama yaklaşımlarından biridir ve uzun yıllardır etrafta olduğunu akılda tutarak, bu kesinlikle güvenebileceğiniz bir şeydir. Konuk göndermede hala yeniyseniz, temelde bu, sektördeki diğer blogculara ulaşma ve web sitenize bir bağlantı karşılığında bloglarında yayınlamalarını isteme sürecidir. Okuyucularına yeni ve taze içerik sağladığınız için, isteğinizi kabul edecek ve yayınlamanıza izin vereceklerdir. Buna karşılık, insanlar bağlantınızı takip edecek ve trafiğiniz ve potansiyel müşterileriniz ve müşterileriniz haline gelecektir.

Google gibi arama motorları da bu tür yerleşik sitelerden gelen bağlantıları sever ve bağlantı profilinize sayılır. Bu, bir kuruş harcamadan kolayca kullanabileceğiniz bir yaklaşımdır, ancak sonuçlar kalıcıdır.

Uzun, Yüksek Kaliteli İçerik Oluşturun

İçeriğiniz her şeydir ve gerçekte ne kadar trafiği alıcılara ve müşterilere dönüştüreceğinizi belirleyen şey budur. Bu nedenle, potansiyel alıcıları bir karar vermeye ikna edecek kadar en kaliteli, uzun ve bilgilendirici olmalıdır. İçeriğin başlığından son kelimesine kadar her kelimeyi saymanız gerekir. Uzun içerik oluşturmanın SEO trafiği açısından da etkili olduğu kanıtlanmıştır ve daha uzun makalelere sahip sayfalar arama motorları tarafından açıkça tercih edilmektedir.

Bu nedenle, iyi bir SEO trafiği elde etmek istiyorsanız, içeriğinizin hem bilgilendirici hem de yeterince uzun olduğundan emin olmanız gerekir.

Sosyal Medyayı Avantajınız İçin Kullanın

Sosyal medyanın gücünü inkar etmek mümkün değil. Her gün yüz milyonlarca kullanıcıyla, hemen hemen her niş için yüksek potansiyelli bir pazar var. İyi bir trafik kaynağı olmasına rağmen, arama motorları ayrıca SERP’lerde alakalı anahtar kelimeleri sıralamak için bunlara güvenmiştir. Günümüzde sosyal sinyaller, bir web sitesini sıralamak için en önemli unsurlardan biridir. Peki, web sitenize veya sayfalarınıza nasıl daha fazla sosyal sinyal alırsınız? En iyi yol, sosyal profiller oluşturmak ve kitleleri her zaman taze ve bilgilendirici içerikle meşgul tutmanızı sağlamaktır. Bu, düzenli okuyuculara sahip olmanızı ve içeriğinizin de paylaşılmasını ve daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayan viral etkiyi almanızı sağlayacaktır. Arama motorlarından trafik almak istiyorsanız, sosyal medya pazarlamanızın bir parçası olmalıdır.

Ne kadar çok sosyal sinyale sahip olursanız, sitenizin performansı ve arama motorlarındaki sıralaması o kadar iyi olur.

Sayfa İçi SEO’nuzu Ayarlayın

SEO söz konusu olduğunda, sitenizin ve sayfalarınızın arama motorlarında alakalı kalmasını sağlamada sayfa içi yapınızın önemli bir rol oynadığını unutmamalısınız. Anahtar kelime yoğunluğu ve yerleştirme gibi şeyler asla göz ardı edilmemeli ve her zaman en iyi şekilde optimize edildiklerinden emin olmalısınız. Yalnızca web sitesinin optimizasyona ihtiyacı yoktur, aynı zamanda yeni oluşturulan içerik, seçilen anahtar kelimeye göre daha iyi sıralamalar için optimize edilmelidir.

Sizin tarafınızda çok fazla şey yapmanıza gerek kalmadan defalarca çalıştığı kanıtlanan başka bir şey de iç bağlantı yapmaktır. Başkalarıyla ilgili sayfalar, kullanıcılara daha iyi bir gezinme deneyimi sağlamak için birbirine bağlanabilir. Bu okuyucuya yardımcı olan bir şey olsa da, arama motorları da bunu alakalı bir sıralama faktörü olarak görüyor.

Link Oluşturma ve Sayfa Dışı Optimizasyonunuzu Çeşitlendirin

web sitesi trafiğiGeri bağlantı, tüm arama motoru pazarlamacılarının, sitelerinin seçtikleri doğru anahtar kelimeler için üst sıralarda yer almasını sağlamak için yapması gereken bir şeydir. ancak bu, karşılaştığınız her kaynaktan geri bağlantı kurmaya başlayabileceğiniz anlamına gelmez. Geri bağlantı kalitesi aynı değildir, bu da edindiğiniz her tür geri bağlantıdan farklı bir etki elde edeceğiniz anlamına gelir. Göz kulak olmanız ve yalnızca iyi yetkiye sahip sitelerden yüksek kaliteli bağlantılar almaya odaklanmanız gerekir ve bu, arama motorlarından iyi sonuçlar alacağınız zamandır.

Çeşitlilik aynı zamanda bağlantı kurma konusunda tartışamayacağınız bir şeydir. Mümkün olduğunca çok siteden ve siteden bağlantı aldığınızdan emin olmanız gerekir. Doğal olarak bağlantı alan her otorite sitesi her zaman farklı kaynaklardan ve platformlardan geleceği için bu tür bir çeşitlilik arama motorlarının gözünde gereklidir.

Son söz

Arama motorlarından gelen yüksek kaliteli ve yüksek dönüşümlü trafik, kaçırmak istemeyeceğiniz bir şeydir. Küçük bir blogunuz, bir e-ticaret siteniz veya bir bağlı kuruluş siteniz olsun, arama motorları çok sayıda dönüşüm sağlayacak tonlarca yüksek düzeyde hedeflenmiş trafik elde etmenize yardımcı olabilir. Yukarıdaki stratejiler ve tekniklerle sitenize her zaman yeşil trafik alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Biraz zor ve zaman alıcı olabileceğini düşünüyorsanız, yüksek kaliteli trafik satın almayı düşünebilirsiniz. Dönüşüm elde etmek için ihtiyacınız olan en iyi trafiği elde etmenize yardımcı olabiliriz. Nişiniz ne olursa olsun, ihtiyacınız olan her şeye sahibiz. Öyleyse neden bugün başlayıp sitenizde olumlu sonuçlar görmeye başlamıyorsunuz?


Web Trafik Satın Al


Facebook Twitter