İnternet Trafiğini Etkili Bir Şekilde Çevrimiçi Olarak İzleme


Web Ziyaretçileri Satın Al

Her zaman çevrimiçi işlerinin performansını iyileştirmenin yollarını arayan bir internet pazarlamacısı mısınız? Durum buysa, site performansınızı izlemenin ve takip etmenin yapılacak en önemli şeylerden biri olduğunu duymuş olmalısınız. Bu basit çünkü neler olup bittiğini anlamak, ilerlemenin en iyi yoludur. Web sitesinin daha iyi iyileştirilmesi için nerede ince ayarlar yapmanız gerektiğini ve nerede ölçeklendirmeniz gerektiğini bileceksiniz. Ama ilk etapta bunu nasıl yaparsınız? İnternet trafiğinin nasıl izleneceğine dair birçok yol var ve bu kılavuzda bunlardan bazılarına bakacağız.

Hepimiz web sitesi trafiğinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, ancak web sitesi trafiğini izlemenin eşit derecede önemli olduğunu gerçekten biliyor muyuz? Maalesef birçok insan bunu bilmiyor ve bu, birçok çevrimiçi işletmenin ve sitenin başarısız olduğunu gören maliyetli bir hatadır. Bununla birlikte, bir otorite sitesi geliştirmek ve oluşturmak için, web sitenizi ve internetteki eylemlerinizi izlemeye devam etmeniz gerekir.

İnternet Trafiğini Neden İzlemelisiniz?

İnternet trafiğini nasıl izleyeceğinizi araştırmadan önce, önce neden bunu yapmanız gerektiğine bakalım.

Fazla Harcamaktan Kaçının

Çoğu insan kendini çok para harcarken ve tutmak için çok düşük kar marjları elde ederken bulur. Ölçülebilir verilere ve elinizde kayıtlara sahip olmanın, harcama aksaklığının nerede olabileceğini bulmanın bir yolu olduğunu biliyor muydunuz? İlerlemenizi çevrimiçi olarak takip etmek ve izlemek, olumlu bir değişiklik sağlayabilir ve çok tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Daha İyi Yatırım Getirisi İçin Ölçeklendirin

Yatırımın geri dönüşü, iş dünyasındaysanız akılda tutulması gereken iyi bir şeydir. Yatırımınız için en iyi çıktıyı aldığınızdan emin olmalısınız. Verilerinizi ve web sitenizi nasıl çalıştırdığınızı bilmek ve daha iyi anlamak, harcadığınızdan ve bu harcamadan iyi bir getiri elde ettiğinizden emin olmanın kesin yollarından biridir.

Daha İyi Planlama

İyi verilere sahip olmak ve ilerlemenizi çevrimiçi olarak takip etmek, istediğiniz yönde büyüyeceğinizden emin olmanın bir yoludur. Bir dükkân sahibinin, dükkana gelen ziyaretçilerin ve müşterilerin kaydını tutması gibi, büyümeye devam etmeniz gerekiyorsa, toplanıp ilerlemenizi izlemeye devam ettiğinizden emin olmanız da gerekir.

İnternet Trafiği Nasıl İzlenir

Aşağıda, web sitenizdeki trafiği izlemek için kullanabileceğiniz en iyi araçlardan bazıları paylaşılmaktadır.

Google Analytics

Google analytics, Google tarafından geliştirilmiş bir üründür ve web yöneticilerinin ve blog yazarlarının web sitelerine akan trafiği daha iyi kavramalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Araç ücretsizdir ve bu, web sitesi trafiğini daha iyi anlamak isteyen herkesin sahip olması gereken bir araçtır. Araç, çoğunlukla ücretsiz olan kolayca kodlanmış komut dosyaları kullanılarak veya eklentiler kullanılarak kolayca uygulanabilir. Temel izlemeden satışları ve dönüşümleri izlemeye kadar değişen Google analitiği kullanımıyla yapılabilecek çok şey var. Hangi durumda olursa olsun, bu nedenle internet trafiğini nasıl izleyeceğinize dair bir yol arıyorsanız, o zaman bu dikkate alınması gereken bir şeydir.

Clicky

Clicky, ayrıntılar sunan ancak anlaşılması kolay bir platform sunan bir başka harika izleme aracıdır. Bu ücretli bir araçtır ve biraz para ayırabilirseniz, harcadığınız her kuruşa değecek iyi bir yatırım olduğunu göreceksiniz. Clicky kullanılarak trafik akışını, hemen çıkma oranını ve diğer birçok şeyi içerebilen birçok şey ölçülebilir ve izlenebilir. Google analitiği ve diğer birçok web sitesi trafiği izleme aracı gibi, Clicky’nin yüklenmesi de kodlanmış komut dosyaları ve eklentiler kullanılarak sorunsuz bir şekilde yapılabilir.

Sıcaklık haritası

Isı haritası, nadiren kullanılan bir izleme taktiğidir, ancak yalnızca sitelerine gelen trafik miktarını bilmekle kalmayıp aynı zamanda davranışlarını daha iyi anlamak isteyen kişiler için çok etkilidir. Isı haritalarına Crazy Egg gibi bir dizi web aracından erişilebilir ve siteyi iyileştirmede çok etkilidir. Ziyaretçinin davranışını izleyerek ve mirasçı fare davranışını işaretleyerek çalışır. Bu tür bir izleme, bir kişinin bir web sitesinin farklı bölümlerini iyileştirmek için insanların nerede yoğunlaştığını ve nerede olmadıklarını anlamasına yardımcı olur. Bu, özellikle para harcayan kişiler için kullanışlı bir araçtır. Yüklemek ve kurmak bir esinti, ancak çoğu çoğunlukla ücretli.

Anahtar Kelime İzleme Araçları

Son olarak, birinin kullanabileceği bu araçlar listesini bitirmeden önce, SEO’ya odaklanırken arama motorlarındaki konumunuzu takip etmenin ve izlemenin dikkate alınması gereken önemli ve önemli bir nokta olduğunu belirtmekte fayda var. Bu araçların birçoğu var ve çoğu ücretli olmasına rağmen, bunlardan birine sahip olmak gerçekten gerekli ve iyi bir yoldur. Bir anahtar kelimenin üst sıralara çıkıp çıkmadığını veya denediğiniz bir stratejinin işinize yarayıp yaramadığını anlamanın en iyi yolu budur. Takip etmeden bunu bilemezsiniz.

Son söz

Web sitesi trafiği, herhangi bir işletmenin hayatta kalması ve başarılı olması için çok önemlidir. Ancak, onu ölçmeden ve izlemeden, önemli kararlar veremezsiniz. Yukarıda bu kılavuzda paylaşılan, internet trafiğini nasıl etkili bir şekilde izleyeceğinizi ve neden önemli olduğunu anlayacaksınız. Her ikisi de trafiği izlemenin neyle ilgili olduğunu ve nasıl mükemmel bir şekilde yapılacağını gerçekten merak eden yeni başlayanlar için faydalıdır.

Sonunda kararınızı verdiyseniz, ancak yine de web sitesi trafiğiyle mücadele ediyorsanız, sizi de geri aldık. Uzun yıllardır trafik edinme işindeyiz ve web siteniz için doğru trafiği bulmanıza yardımcı olabiliriz. Lütfen yapabileceğiniz web sitesi trafik paketlerimizi inceleyin ucuza satın al ve sonunda iyi sonuçlar alın.


Web Trafik Satın Al


Substar.io Facebook Twitter