Daha Fazla Pinterest Trafiği Nasıl Elde Edilir


Web Ziyaretçileri Satın Al

Pinterest, pek çok gelişmiş özelliğe sahip hafife alınmış bir arama motoruydu, ancak her geçen gün daha fazla insan kullanmaya başladı. Ve şaşırmayın çünkü pek çok insan bunu sosyal medya olarak düşündüğü için gerçekten bir arama motoru. Pek çok farklı endüstri bunu yaygın olarak kullanıyor ve e-ticaret için çok faydalıdır. Bu harika sitenin nasıl çalıştığı ve siteniz üzerinden nasıl daha fazla Pinterest trafiği çekebileceğiniz hakkında konuşmak için buradayız.

Nasıl Başlanır

Pinterest aracılığıyla web siteniz için büyük trafik almanın yollarını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. İnternetteki herhangi bir arama motoruna benzer şekilde, Pinterest de aynı basit hedefe sahiptir ve bu, kullanıcıların içeriği ve diğer kaynakları da bulmasını sağlamaktır. Tabii ki amaç basit olsa bile Pinterest, kullanıcıların istediği kaynakları belirtmekten fazlasını yapıyor. İçeriği Pinterest’te hemen hemen paylaşabilirsiniz ve bu, bu harika arama motoru için başka bir artı noktadır. Pinterest aracılığıyla web sitenizin trafiğini büyütmek için uygulayabileceğiniz birden fazla strateji vardır ve en çok kullanılan stratejilerden biri hashtag kullanmaktır. Şimdi, bu aynı zamanda en kolay ve en küçük strateji ama kesinlikle düzgün çalışıyor ve bu sadece buzdağının görünen kısmı. Marka hashtaginizi kullanarak içerik yayınladığınızda, markanızın sunduğu her şeyi, gönderdiğiniz içerikle ilgili herkes takip edebilir. Ve bu, herhangi bir sorun olmadan daha derine inebilir ve bu da onu çok kullanıcı dostu yapar. Ancak, hemen aşağıda web siteniz üzerinden nasıl daha fazla Pinterest trafiği alacağınız hakkında daha fazla konuşacağız.

Kaynaklı Pinler Oluşturun

Eski Pinterest, sabitlenmiş yayını kullanıcılara gösterme biçiminde biraz farklıydı, ancak hepsi 2016’dan beri değişti. O zamanlar, yöntemleri gösteren tüm Pinterest pinini hemen hemen değiştiren farklı bir algoritma türü oluşturdular ve hepsi bu kadar değil. Algoritma, daha iyi kaynaklara sahip blog gönderileriyle ilgili daha fazla pini yönlendirir. Ve bu, onu kullanıcılar için daha iyi hale getiren yeni Pinterest algoritmasının ana odak noktası haline geldi. Pininiz çekici resimlerden oluşsa bile, ancak kullanıcıları ilgili kaynaklara yönlendirmese bile, herhangi bir trafik almayacaktır. Kullanıcılar bu pinleri bile bulamayacaklar ve bu yüzden web siteniz için zengin içerikli blog içeriği oluşturmanız kesinlikle önerilir.

Takipçi Kazanın

Yeni takipçiler kazanmak için hedeflemeniz gerekecek ve bu, uygulamanız gereken en önemli stratejilerden biri olmalıdır. Çok sayıda takipçiye sahip olmak, web trafiğinizi mutlaka artırmayacaktır, ancak kesinlikle çok yardımcı olacaktır. Buradaki asıl amacınız, takip edilecek yeni takipçileri çekebilmek için becerikli pinler oluşturmak olmalıdır. Hedef kitlenizin ilgisini daha kolay çekebilmesi için her zaman hedef kitleniz için alakalı pinler oluşturabilirsiniz. Ve bunu yaparak, Pinterest kendisi iğnelerinizi hedef kitlenize önerecek ve her zamankinden daha hızlı takipçi kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Uygun Anahtar Kelimeler

Pinterest algoritması tarafından hedef kitlenize önerilmesi için pinlerinize alakalı ve iyi araştırılmış anahtar kelimeler sağlamanız gerekir. Uygun pano adlarını ve anahtar kelimeleri kullandığınızda, “Sizin İçin Seçildi” bölümünde takipçi olmayanlara gösterilmeye başlayacak ve çok yakında fark etmeye başlayacaklar. Doğru panoyu seçmenin ve ilgili başlıkları kullanmanın daha fazla insana ulaşmak için kullanmanız gereken temel alan olduğunu unutmayın. Yaratıcı pano adlarını veya başlıklarını kullanmak, daha fazla trafik almanıza tam olarak yardımcı olmaz, burada başarmaya çalıştığımızın tam tersini yapar. Bu nedenle, takipçisi olmayanların sizi takip etmesini sağlamak için alaka düzeyini kullanmak ana odak noktanız olmalıdır.

Ve Pinterest’in bir sosyal medya olmadığını ve daha çok bir arama motoru olmadığını zaten bildiğimiz için, bu yüzden aynı şekilde davranmanız da gerekiyor. Bu nedenle, odak noktanız daha fazla takipçi kazanmak değil, iğnelerinizin alaka düzeyini artırmak olmalıdır. Web sitenizdeki blog yayınlarına yönlendiren pinler yaptığınızda, pinin açıklama alanında birden fazla anahtar kelime içermesi gerektiğinden emin olmanız gerekir.

Yönlendirmeli Arama

Daha fazla Pinterest trafiği elde etmenin bir başka yolu da yönlendirmeli aramaya odaklanmaktır. Bu, Pinterest’te kullanabileceğiniz en kullanışlı araçlardan biridir ve hepsi bu kadar değil. İnsanların kullandığı anahtar kelime türlerini hemen hemen arayabilir ve bunları pin açıklamalarınıza ekleyebilirsiniz. Birçok kez belirttiğimiz gibi, tanıtım kazanmanın anahtarı, pimlerinizle alaka düzeyini kullanmaktır.

Grup Kurulu

Pinterest’in eski günlerinde, pinlerinize daha fazla trafik çekmek istiyorsanız, grup panolarına katılmak en kolay çözümdü. Aynı şekilde çalışmıyor, ancak tamamen modası geçmiş değil ve yeni başlıyorsanız çok faydalı olabilir. Grup panolarına katılmak, pinlerinizin maksimum miktarda hedef kitleye ulaşmasına ve yol boyunca çok fazla trafik kazanmasına yardımcı olabilir. Bu harika bir başlangıç noktasıdır ve içeriğiniz için binlerce kullanıcıya ulaşmanıza büyük ölçüde yardımcı olabilir. Doğru grup panolarını bulmak, yeni başlıyorsanız, çekirdek kitlenize normalden daha hızlı ulaşmanıza kesinlikle yardımcı olabilir.

Zengin Pimler

Zengin pin kullanmak, fazladan trafik kazanmak için kullanabileceğiniz başka bir popüler stratejidir ve çok faydalıdır. Şimdi muhtemelen ne olduklarını ve çok karmaşık olup olmadıklarını merak ediyorsunuzdur. Korkmayın, çünkü pinlerinizde ve web sitenizde daha fazla trafik elde etmek için kullanabileceğiniz başka bir kolay strateji. Bu tür pimler, ilgili izleyicileriniz arasında Pinterest akışında popülerlik kazanmak için iğnelerinizde hemen hemen kullanabileceğiniz ayrıntılı verilerden oluşur. Çok sayıda farklı türde zengin pin bulabilirsiniz ve bunların en popülerleri ürünler, makaleler ve yerlerdir. Zengin pinler ayrıca en kaliteli trafiği filtrelemenize izin veren yararlı meta açıklamalara sahiptir.

Son söz

Zamanla sosyal medya takipçileri kazanmak çok zor olabilir ve sadece daha da zorlaşır. Ancak sosyal medya sitelerinin aksine, Pinterest aynı şekilde çalışmıyor ve hepsi bu kadar değil. Pinterest ile size yavaş ama emin adımlarla fayda sağlama olasılığı daha yüksektir. Sabırlı olmak ve inatçı olmak, uygulayabileceğiniz ana fikirlerden biridir ve kesinlikle yardımcı olacaktır. Alternatif olarak, pinlerinizi tanıtmak ve en fazla trafiği çok hızlı bir şekilde almak için Pinterest’e ödeme yapabilirsiniz. Ancak elbette, sadece yüksek kaliteli değerli kaynaklar sağlayarak ve buna sabırla bağlı kalarak her zaman organik trafik elde edebilirsiniz.

Umarım daha fazla Pinterest trafiğinin nasıl alınacağına dair kılavuzumuz beceriklidir. Ayrıca kontrol edebilirsiniz web trafik paketlerimiz bu, çok daha hızlı trafik ve dönüşüm elde etmenize yardımcı olur.


Web Trafik Satın Al


Substar.io Facebook Twitter