Önerilen Web Sitesi İzleme Komut Dosyaları – En İyi 4 Ziyaretçi İzleyici!


Web Ziyaretçileri Satın Al

Bir web sitesi sahibiyseniz veya bir blog çalıştırıyorsanız, web sitenizin trafiğini takip etmenin bir yolunu bulmanız gerekir. Web sitesi için ileriye dönük bilinçli kararlar verebilmenin tek yolu budur. Web sitesi trafiğini, ziyaretçi kaynaklarını ve eylemlerini takip etmek, web sitenizde ne tür trafiğin çalıştığını bilmenize yardımcı olacaktır. Çevrimiçi işinizi nasıl büyüteceğinizi ve ne tür trafik yaklaşımlarını bırakacağınızı bilmenize yardımcı olacaktır.

Bu kapsamlı kılavuzda, web sitenizin trafiğini ve performansını takip etmek için kullanabileceğiniz en iyi web sitesi izleme komut dosyalarından, uzantılardan ve eklentilerden bazılarını inceleyeceğiz. Bilinçli trafik kararları vermenize yardımcı olacaktır. İşte buradalar;

Google Analytics

Google Analytics, muhtemelen sektördeki en popüler web izleme komut dosyasıdır. Adından da anlayabileceğiniz gibi, izleme aracı şu şekilde yapılır: Google ve dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Birlikte gelen sofistike özellikler onu öne çıkarır ve web sitesi sahiplerinin trafiklerini ve ziyaretçi davranışlarını verimli bir şekilde takip etmelerine yardımcı olur. Bu aracı kullanarak her şeyi takip edebilirsiniz. Kullanıcı davranışlarını ve eylemlerini izlemekten reklamlarınızın teklif verme performansını takip etmeye kadar, bu, web sitenizde verimli bir şekilde kullanabileceğiniz bir şeydir. Araç sayısız web sitesine kurulabilir ve diğer birçok verinin yanı sıra trafik kaynağını, tıklama oranını, hemen çıkma oranını, konuma göre ziyaretçi sayısını gösteren grafiksel verilerin bulunduğu güzel bir gösterge panosu elde edersiniz. Google Analytics’i kullanmak tamamen ücretsizdir ve bu, onu elde etmenin bahis nedenlerinden biri yapar.

Web sitenize yüklemek kolay bir işlemdir. Kaydolduktan sonra, analiz panosunda bulunan bir kodu kolayca kurabilirsiniz. Bundan sonra, bir web sitesindeki web sitesi ziyaretçileriyle ilgili herhangi bir işlem izlenecek ve Google Analytics kontrol panelinde görüntülenecektir.

Sıcaklık haritası

Heatmap, bir web sitesi ziyaretçi sayacından ziyade davranışsal bir izleme komut dosyasıdır. Web sitenizin trafik kullanıcılarını anlayabildiğinizi ve web sitenizi tıklayıp gezinerek nasıl davrandıklarını görebildiğinizi hayal edin. İzleme komut dosyası, web sitesi ziyaretçilerinizin en çok nerede vakit geçirdiğini ve ayrıca nerede tıkladıklarını bilmenizi sağlar. Kısacası, onları anlayacak ve onları ayrılmaya neyin tetiklediğini veya açılış sayfanızda nerede iyileştirmeniz gerektiğini bileceksiniz. Bir blogda veya bir reklam açılış sayfasında olsun, dönüşümlerini iyileştirmeye çalışan herkes için mükemmel bir araçtır.

Böyle bir komut dosyası, daha iyi sonuçlar elde etmek için web sitenizde nelerin değiştirilmesi gerektiğini kolayca anlamanıza yardımcı olabilir. Dolayısıyla, web trafiğinizi ve web sitenizin açılış sayfalarındaki davranışlarını daha iyi anlamanın iyi bir yolunu arıyorsanız, Isı Haritası dikkate almaya değer iyi bir araçtır. Tek dezavantajı, tüm özelliklere erişmek için biraz para harcamanız gerektiğidir.

Clicky

Clicky, herhangi bir web sitesine kolaylıkla yükleyebileceğiniz bağımsız ve etkili bir web izleme aracıdır. Web sitenize bir komut dosyası eklemeniz ve hesabınızı etkinleştirmeniz yeterlidir. Clicky, web sitesi sahiplerinden ve blog yazarlarından verimliliği, sofistike özellikleri ve kullanımı kolay kontrol panelleri nedeniyle çok fazla sevgi aldı. Web sitesini optimize etmek ve daha iyi sonuçlar için ölçeği büyütmek isteyen herkes için harika bir araçtır. Clicky ayrıca, web sitelerini daha iyi optimize etmek ve tıklama oranı gibi şeyleri iyileştirirken aynı zamanda hemen çıkma oranlarını düşürmek isteyenler için bir artı olan ek bir özellik olarak kendi ısı haritasına sahiptir.

Küçük veya henüz başlangıç aşamasında olan web sitelerini kapsayan ücretsiz seçeneklerle ücretsiz ve ücretli seçeneklere sahiptir. Bu nedenle, web sitesi büyüdükçe herkesin aracı kullanabileceği anlamına gelir.

StatCounter Ücretsiz Web İstatistikleri

blog trafiği al

Statcounter, uzun yıllardır kullanılan bir başka web sitesi izleme aracıdır. Üstün performansı ve güvenilirliği ile övgüler kazandı. Kullanıcıların web sitesi kullanıcılarını ve açılış sayfalarıyla nasıl etkileşime girdiklerini daha iyi anlamalarına yardımcı olacak grafikler ve ayrıntılı veriler içeren gelişmiş bir gösterge panosuna sahiptir. Bu araçla, diğer birçok verinin yanı sıra hemen çıkma oranları, sayfa görüntülemeleri, sayfa yükleme etkinlikleri, geri dönen ziyaretçiler, trafik kaynakları hakkında veriler elde edebilirsiniz.

Araç, yıllar içinde pek çok gelişme kaydetti ve basit bir web izleme komut dosyasından, sitelerinin performansını ve kapsamını daha iyi anlamaya yardımcı olan daha bilgilendirici bir komut dosyasına dönüştü. Statcounter tamamen ücret değildir. Trafik verilerini almanıza izin veren ücretsiz bir hesap olmasına rağmen, alacağınız verilere ilişkin sınırlamalar vardır. Ancak yükseltme yapmak o kadar pahalı değildir ve süreçte elde ettiğiniz veriler paha biçilmezdir. Tamamen yatırıma değer.

İnternette bulabileceğiniz birçok başka web sitesi izleme komut dosyası ve aracı vardır, ancak bunlar en popüler olanlarıdır. Zaman testinden geçtiler ve kullanıcılara, daha iyi sonuçlar için sitelerini kolayca optimize etmelerine yardımcı olan paha biçilmez sonuçlar sağladılar.

Son söz

Artık pazarlamadaki en iyi web sitesi trafiğini izleme komut dosyaları ve araçlarından bazılarını inceledik, hangisini seçmelisiniz? Her zaman sınırsız sayıda komut dosyası yükleyebilmenize rağmen, bazen web sitenizde çakışabilir ve hatalara neden olabilir. Ayrıca, komut dosyalarını yüklerken web sitenizin yavaşlamasına da neden olabilirler.

Yukarıdaki araçlardan herhangi birine sahip olabilirsiniz, ancak hala daha düşük bütçeli bir başlangıç seviyesindeyseniz, Google Analytics ve Clicky’nin ücretsiz sürümü gibi ücretsiz seçeneklere gitmeyi düşünebilirsiniz. Ölçeklendirmesi gereken ileri düzey kullanıcılar için, ücretsiz veya ücretli araçlardan herhangi biri iyi bir seçim olacaktır.

Web sitenize her zaman iyi miktarda trafik oluşturmak için uğraştıysanız, uygun fiyatlı yüksek sitemize göz attığınızdan emin olun. kaliteli web trafik paketleri .


Web Trafik Satın Al


Facebook Twitter