Ücretli Trafik ve Organik Trafik İpuçları – Nihai Yeni Başlayanlar İçin Trafik Satın Alma Rehberi!


Web Ziyaretçileri Satın Al

İnternet pazarlama endüstrisinde bulunduysanız, bir web sitesine trafik oluşturmanın iki ana yolu olduğunu biliyor olmalısınız. Yöntem ücretli veya ücretsiz olabilir. Bazı insanlar, trafiği ücretsiz olarak elde edebildiğinizde neden trafik için para ödeyeceği sorusunu sormaya devam ediyor. Ücretsiz trafik, farklı web sitelerinden alınabilir. Organik olabilirler, yani arama motorları gibi farklı kaynaklardan otomatik olarak gelirler. Bu tür bir trafik doğaldır ve hedeflenmek de en iyilerden biri olarak kabul edilir. Öyleyse, ücretli trafik ile organik arasında seçim yapacak olsaydınız, hangisiyle giderdiniz?

Bu kapsamlı trafik kılavuzunda, ücretli trafik ile organik trafiği karşılaştıracağız. Ancak bundan önce, işte trafiği ücretsiz almak yerine satın almanın nedenlerinden bazıları.

Trafik Satın Alma Nedenleri (Ücretli Trafik)

Ücretsiz olarak trafik elde etmek yerine web sitesi trafiğine yatırım yapmak istemenin birkaç nedeni vardır. İşte buradalar;

Ücretli Trafik Anında

Web sitesi trafiğini satın almayı seçtiğinizde, trafiğin web sitenize veya açılış sayfanıza reklam kampanyası onaylandıktan hemen sonra veya hemen sonra iletilebilmesini seveceksiniz. Bu, birinin daha yavaş bulacağı diğer yöntemlerin tersidir. Dolayısıyla, hızlı bir şekilde trafiğe ihtiyacınız varsa veya sonuca ihtiyacınız varsa, ücretli bir kampanya yürütmek mükemmel bir yol olacaktır.

Daha İyi Hedefleme

Ücretli trafik ile, daha iyi hedeflemeyi kolayca elde edebilirsiniz, bu da daha iyi sonuçlar ve performans anlamına gelir. Halihazırda sattığınız bir şeyi arayan insanları seçebildiğinizi hayal edin. Harika bir deneyim olurdu çünkü tek yapmanız gereken onlara satmak. Aynı şey trafik için de geçerlidir. Trafiği hedeflediğinizde, dönüşümlerinizin artmasını ve daha fazla kar elde etmesini bekleyebilirsiniz. Hedef kitlenizi daha iyi hedeflemek için kullanabileceğiniz şeylerden bazıları, diğer faktörlerin yanı sıra belirli yerlerden, cinsiyetten, yaştan farklı insanlara ulaşmayı içerir.

Mutlak Kontrol

Tıpkı daha iyi hedefleme durumunda olduğu gibi, trafik için ödeme yaparken size kalan birçok kontrol özelliği vardır. Çoğunlukla, reklamlarınızı ve dolayısıyla elde ettiğiniz performansı özelleştirmek veya kontrol etmek için kullanabileceğiniz tonlarca özelliğe sahip olduğunuz bir gösterge panosu sağlanacaktır.

Ücretli Trafik ve Organik Trafik

Ücretli trafik, organik trafikle karşılaştırıldığında nasıldır? Benzerlikleri veya farklılıkları nelerdir? Daha önce tartışıldığı gibi ücretli trafik, birinin ödediği trafik biçimidir, diğer tarafta ise organik trafik, Google gibi arama motorları gibi web kaynakları aracılığıyla organik olarak elde edilen ücretsiz trafiktir.

Belki de hem ücretli hem de organik trafikle ilgili seveceği bahis konusu, çok yüksek kalitede olmaları ve iyi dönüşümlere sahip olmalarıdır. Bunun nedeni, çoğunlukla iyi hedeflenmiş olmalarıdır. Ücretli trafik, hedeflemenin yapıldığı yerde daha iyi kontrol sağlarken, organik trafik bir web sitesinin sıralandığı anahtar kelimelerden gelir ve bu da onu iyi hedeflenmiş hale getirir.

Ücretli Trafik

Kaliteli ücretli trafik elde etmenin yollarını veya her şeyi nasıl yapacağınızı merak ediyor musunuz? İşte göz önünde bulundurmanız gereken en iyi ücretli trafik kaynaklarından bazıları.

PPC Reklamları

PPC (Tıklama Başına Ödeme), web sitelerini nasıl ziyaret edebileceklerine bağlı olarak ziyaretçiler için ödeme yapılan bir reklam biçimidir. Tıklamalar kullanılarak izlenir ve yapılan her tıklama için bir faturalandırılır. PPC reklamları, web sitelerinden ve Google Adwords, Bing Ads gibi arama motoru reklam platformları gibi platformlardan ve Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinden kaynaklanabilir.

BGBM Reklamları

BGBM reklamları, PPC durumunda görüldüğü gibi tıklamalar yerine gösterimlere dayalı reklamlardır. Aslında BGBM, Mil Başına Maliyet anlamına gelir; bu, birinin 1.000 görüntülemenin gösterimleri üzerinden faturalandırıldığı anlamına gelir. Daha ucuza daha fazla trafik almanın bir yolunu arıyorsanız harika bir reklam yöntemidir.

Sponsorlu Yayınlar

Bir bütün olarak etrafta bulunduysanız, blog gönderileri hakkında biraz deneyime sahip olmalısınız. Şimdi, en iyi bloglarda kendinizi tanıtmanın bir yolu var ve bu, blog sahiplerinden ürünlerinizden, hizmetlerinizden veya web sitenizden biri hakkında bir inceleme yazmalarını istemektir. Bu, bir kişinin yalnızca ilgili web sitelerinde ve bloglarda kullanması gereken bir yaklaşımdır. Bu, iyi bir hedefleme sağlayacaktır.

Organik Trafik

organik trafik

Organik trafik, trafiği kendi başına almaya başlamak için web sitenizi optimize ederek doğal olarak trafik elde etme sürecidir. Bunun harika bir örneği, Google gibi arama motorlarında daha iyi görünmesi için web sitenizi değiştirmektir. Ücretsiz web sitesi trafiğinden yararlanmak istiyorsanız, web sitelerinin Google, Bing ve Yahoo’da görünmesini sağlamak, gitmenin yoludur. Organik web sitesi trafiği yüksek oranda hedeflenmiştir ve kullanıcılara iyi dönüşümler ve sonunda bundan iyi karlar garanti eder.

Mesele şu ki, arama motorları ve diğer organik trafik yaklaşımlarıyla sonuç almak uzun sürebilir. Birisi hala organik trafik metodolojisinde yeniyse bu biraz zor olabilir. Bununla birlikte, arama motoru optimizasyonunu öğrenmeye başlayabilir ve hatta optimizasyonları yapmanıza yardımcı olması için organik trafik uzmanları satın almayı veya işe almayı düşünebilirsiniz. Ancak sonuçlar çok tatmin edicidir.

Nihai Karar

Web sitesi trafiğini oluşturmak bazen zor olabilir, özellikle de eziyette yeniyseniz. Kullanmayı seçebileceğiniz iki ana yöntem kaliteli trafik al web sitelerine ücretli trafik veya ücretsiz organik trafik. Soru, hangisini kullanmanız gerektiğidir? Bu trafik yaklaşımlarının ikisi de harika, ancak farklı şekilde çalışıyorlar. Organik yaklaşımla ücretsiz trafik alabilseniz de, biraz yavaştır, diğer taraftan sitenize hızlı trafiğe ihtiyacınız varsa ve harcayacak biraz paranız varsa, ücretli trafiği düşünmelisiniz.


Web Trafik Satın Al


Facebook Twitter